Klub - UKS Zawody Obozy Zawodnicy Galeria Dokumenty Kadra Linki Partnerzy Archiwum


DODANO W DNIU 19.05.2016 O GODZINIE 12:38:28

OBÓZ LETNI - 2016

Serdecznie zapraszamy na obóz letni z UKS 5 plus 1 Opole
ULOTKA, REGULAMIN oraz KARTA OBOZOWA - w zakładce OBOZY

DODANO W DNIU 23.06.2016 O GODZINIE 17:47:23

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 12-letnich 2016.06.22-23 - K-KOŹLE

Nasz jedyny zawodnik, który wystąpił podczas tych zawodów to Krzysztof Orzechowski.
Niestety tylko stanął na starcie 1-go dnia zawodów bo w 2-gim dniu pokonała go choroba.

100 m st.motylkowym 1:26;94 - m.12
400 m st.dowolnym - 5:32;18 - m.15

Krzysiu wracaj do zdrowia i czekamy we wrześniu.

DODANO W DNIU 12.06.2016 O GODZINIE 10:07:11

I Ogólnopolskie Mistrzostwa Oławy w pływaniu z okazji Święta Miasta – 18.06.2016

Ostatnie zawody pływackie w tym roku szkolnym dla roczników 2006 i 2005 już za nami. Wspaniałe rekordy życiowe oraz 3 medale to dorobek naszej najmłodszej reprezentacji.

W pięknych zawodach wystartowali: Nina Dobosiewicz, Paulina Otola, Martyna Stachowska, Aleksandra Waluga, Paweł Czernecki, Dominik i Sebastian Kandziora.

Mistrzem tych zawodów okazał się Dominik Kandziora zdobywając złoty medal
na 50 m stylem grzbietowym oraz brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym.
Kolejny brązowy krążek zdobyła nasza delfinistka Nina Dobosiewicz,
która swój kolejny medal wywalczyła na 100 m stylem motylkowym.

Ogromny pech prześladował Pawła, który dwukrotnie zajął 4 msc.
przegrywając setnymi miejsce na podium.

Świetnie zaprezentowali się również Sebastian, Paulina i Ola – poprawiając swoje własne rekordy życiowe. Nasza drużyna 10-latków zdobyła 3 msc w klasyfikacji medalowej.

Teraz czekamy na wakacje a później wracamy do ciężkiej pracy
aby osiągać wspaniałe rekordy oraz zdobywać kolejne medale.

Nasze wyniki:

CZERNECKI, Paweł
50m dowolny – 4 msc. - 38.89 r/ż
50m grzbietowy – 4 msc. 45.53
50m klasyczny – 8 msc. 58.73

DOBOSIEWICZ, Nina
50m motylkowy – 7 msc. 41.00 r/ż
100m motylkowy – 3 msc. 1:37.82
100m zmienny – 9 msc. 1:34.40 r/ż

KANDZIORA, Dominik
50m dowolny – 3 msc. 36.59 r/ż
50m grzbietowy – 1 msc. 43.44
50m klasyczny – 14 msc. 1:02.42 r/ż

KANDZIORA, Sebastian
50m dowolny – 11 msc. 46.75
50m grzbietowy – 9msc. 51.37 r/ż
50m klasyczny – 16 msc. 1:08.84 r/ż

OTOLA, Paulina
50m dowolny – 13msc. 41.44
50m grzbietowy – 20msc. 50.21 r/ż
50m klasyczny – 14msc. 54.15 r/ż

STACHOWSKA, Martyna
100m dowolny – 7msc. 1:29.01 r/ż
50m grzbietowy – 9msc. 43.60
100m grzbietowy – 6msc. 1:34.80

WALUGA, Aleksandra
50m dowolny – 16msc. 40.21 r/ż
50m grzbietowy – 10msc. 44.77 r/ż
100m grzbietowy – 7msc. 1:40.66 r/ż

GRATULACJE dla zawodników oraz ogromne podziękowania dla KOWALA

DODANO W DNIU 16.06.2016 O GODZINIE 14:30:42

NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW UKS 5 plus 1 OPOLE

W dniu 15 czerwca 2016 roku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie członków
UKS 5 plus 1 Opole w sprawie wyboru nowych władz klubu.
W wyniku głosowania wybrano nowy Zarząd Klubu
oraz Komisję Rewizyjną na kadencję 2016-2018.

Skład Zarządu Klubu:
PREZES KLUBU - Pan Marcin WIELOCH
SEKRETARZ KLUBU - Pan Krzysztof WALUGA
CZŁONEK ZARZĄDU - Pan Grzegorz DRĄG
CZŁONEK ZARZĄDU - Pani Angelika MIKITA
CZŁONEK ZARZĄDU - Pan Marcin KOWALSKI

Skład Komisji Rewizyjnej:
PRZEWODNICZĄCY KOMISJI REWIZYJNEJ - Pan Piotr WRZEŚNIEWSKI
CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ - Pani Beata ĆWIERTNIA
CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ - Pani Agnieszka SZAREJO

WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla Pana Zbigniewa GOLUCH - przewodniczącego zebrania za sprawne i merytoryczne przeprowadzenie wyborów.

Nowemu Zarządowi i Komisji Rewizyjnej życzymy powodzenia i dużo zapału do pracy.

DODANO W DNIU 12.06.2016 O GODZINIE 09:02:52

LETNIE MISTRZOSTWA OKRĘGU OPOLSKIEGO w PŁYWANIU 10-11.06.2016r.

Jedne z ostatnich zawodów pływackich w tym roku szkolnym odbyły się na pływalni Wodna Nuta
w Opolu na basenie 50 m. Na starcie stanęło 109 zawodników z 10 klubów.
Ku zaskoczeniu zawodników i trenerów do startu zostały dopuszczone inne kluby
z Raciborza, Pawłowic i Częstochowy.
Rywalizacja toczyła się w 3 blokach i widać po zawodnikach,
że ten rok był naprawdę ciężki i wyczerpujący.

Nasz klub reprezentowało 10 zawodników, którzy zdobyli 13 medali
(2 złote, 4 srebrne i 7 brązowych).

ZŁOTE:
Angowski Szymon - 26.42 – 50 m st. dowolnym
Jagieniak Izabella - 41.24 – 50 m st. klasycznym

SREBRNE:
Czaja Marco - 39.95 – 50 m st. klasycznym
Czaja Marco - 3:07.25 – 200 m st. klasycznym
Czaja Marco - 1:27.80 – 100 m st. klasycznym
Cendlewski Adam - 11:51.12 – 800 m st. dowolnym

BRĄZOWE:
Wrześniewska Agnieszka - 2:33.19 – 200 m st. dowolnym
Jagieniak Izabella - 6:20.72 – 400 m st. zmiennym
Jagieniak Izabella - 36.20 – 50 m st. motylkowym
Szwiec Bianka - 43.35 – 50 m st. grzbietowym
Wrześniewska Agnieszka - 5:15.39 – 400 m st. dowolnym
Angowski Szymon - 1:00.15 – 100 m st. dowolnym
Orzechowski Krzysztof - 12:05.36 – 800 m st. dowolnym

Gratulacje dla zawodników i trenerów. BRAWO WY!!!
Wszystkie wyniki na stronie www.megatiming.pl a fotki na FB – Marcin Wieloch

DODANO W DNIU 07.06.2016 O GODZINIE 22:38:51

WLMO – FINAŁ – STRZELCE OPOLSKIE – 07.06.2016

Ostatnia edycja Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny zgromadziła na starcie blisko 150 zawodników z 8 klubów województwa opolskiego.
Zawody odbyły się na pięknej pływalni w Strzelcach Opolskich.
Nasz klub reprezentowało 18 zawodników.

Podczas WLMO rundy Finałowej rywalizowały roczniki: 2006 – 2004 na dystansach 200 m stylem zmiennym i 200 m stylem dowolnym. Natomiast roczniki 2003 i starsi zawodnicy wystartowali
na dystansach 100 m stylem zmiennym i 400 m stylem dowolnym.

Początek zawodów nie należał do udanych po dyskwalifikacji naszego najlepszego zawodnika
z rocznika 2006 – Pawła Czerneckiego na dystansie 200 m stylem zmiennym, który uzyskał najlepszy czas w tym roczniku. Nasza najlepsza zawodniczka z rocznika 2003 Izabella Jagieniak dwukrotnie była 4. Czwarty również był Marco Czaja na 100 m st. zmiennym.

Na szczęście nasi zawodnicy należą do tych walecznych i nie poddają się bez walki do końca.
W sumie ze Strzelec przywozimy 5 medali i mnóstwo rekordów życiowych
co dobrze rokuje na przyszły sezon startowy.
Dla większości zawodników bowiem były to ostatnie zawody przed letnim wypoczynkiem.

Medale dla klubu zdobyli:
ZŁOTY MEDAL
CZERNECKI Paweł – 200 m stylem dowolnym – 3:14;03

SREBRNY MEDAL
ORZECHOWSKI Krzysztof – 200 m stylem dowolnym – 2:35;90

BRĄZOWE MEDALE
PIĄTEK Karolina – 200 m stylem zmiennym – 3:16;14
ORZECHOWSKI Krzysztof – 200 m stylem zmiennym – 3:02;95
PIĄTEK Karolina – 200 m stylem – 3:03;65

Gratulacje dla całej drużyny za wzajemne wsparcie i doping oraz wspaniałe rekordy życiowe.
Zdjęcia na FB Marcin Wieloch a komunikat końcowy na stronce
www.megatiming.pl zawody okręgowe.

DODANO W DNIU 06.06.2016 O GODZINIE 11:42:28

II Krajowy Festiwal Polskiego Pływania w Opolu - Debiuty 04.06.2016

Zawody w Opolu zgromadziły na starcie ponad 300 zawodników z 34 klubów z całej Polski.
Barwy naszego klubu reprezentowało 20 zawodników, którzy zdobyli łącznie 6 medali.
Wspaniałe rekordy życiowe oraz atmosfera w drużynie to kolejny sukces naszych wspaniałych zawodników. Szczególnie gratulacje dla najmłodszych, którzy pierwszy raz startowali na basenie 50 metrowym ich waleczność i wyniki są godne podziwu.

Medale dla klubu zdobyli:

SREBRNY MEDAL
SZYDŁO AMELIA – 50 m stylem klasycznym – 0:49;92
DOBOSIEWICZ NINA – 100 m stylem motylkowym – 1:36;63

BRĄZOWY MEDAL
ZWARYCZ ADRIAN – 100 m stylem motylkowym – 1:31;31
KANDZIORA DOMINIK – 50 m stylem grzbietowym – 0:41;92
KANDZIORA DOMINIK – 100 m stylem dowolnym – 1:22;91
ORZECHOWSKI KRZYSZTOF – 200 m stylem zmiennym – 3:11;20

Gratulacje za wspaniałe rekordy życiowe.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Grzegorza Drąg i Marcina Kowalskiego
– więcej na FB M.Wieloch

DODANO W DNIU 22.05.2016 O GODZINIE 22:09:04

Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu - 21.05.2016 - STRZ.OPOLSKIE

W dniu 21 maja 2016 roku na pływalni w Strzelcach Opolskich odbyły się najważniejsze zawody pływackie dla dzieci 10-11 letnich w tym roku.
Na starcie stanęło 61 zawodników z 7 klubów Opolszczyzny. Rywalizacja była bardzo zacięta pod gorącym dopingiem trenerów i rodziców.

Zawodnicy z klubu UKS „5 plus 1 Opole” przywieźli 16 medali
(6 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych).

Ponadto najlepszym zawodnikiem 10-latków został Dominik KANDZIORA z naszego klubu.

ZŁOTE MEDALE:
• DOBOSIEWICZ NINA – 50 m st. motylkowym – 0:42;18,
• KANDZIORA DOMINIK – 50 m st. dowolnym – 0:36;86,
• Sztafeta 4 x 50 m st. zmiennym – M.Stachowska, K.Piątek, N.Dobosiewicz, A.Waluga – 2:54;73,
• PIĄTEK KAROLINA – 100 m st. klasycznym – 1:41;84,
• KANDZIORA DOMINIK – 50 m st. grzbietowym – 0:42;74,
• CZERNECKI PAWEŁ – 100 m st. zmiennym – 1:41;17.

SREBRNE MEDALE:
• CZERNECKI PAWEŁ – 50 m st. dowolnym – 0:39;87,
• STACHOWSKA MARTYNA – 100 m st. grzbietowym – 1:34;04,
• CZERNECKI PAWEŁ – 50 m st. grzbietowym – 0:45;47,
• PIĄTEK KAROLINA – 200 m st. zmiennym – 3:19;46,
• Sztafeta 4 x 50 m st. dowolnym – A.Waluga, K.Piątek, M.Stachowska, N.Dobosiewicz – 2:41;67

BRĄZOWE MEDALE:
• PIĄTEK KAROLINA – 50 m st. motylkowym – 0:42;93,
• OTOLA PAULINA – 50 m st. dowolnym – 0:40;39,
• OTOLA PAULINA – 50 m st. klasycznym – 0:53;92,
• DRĄG OLA – 50 m st. grzbietowym – 0:49;48,
• DRĄG OLA – 100 m st. zmiennym – 1:50;42.

Szczególne gratulacje dla zawodników, którzy startowali pierwszy raz w tak prestiżowej imprezie pływackiej: Ola Drąg, Paulina Otola i Sebastian Kandziora.

WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla rodziców za wsparcie i wspaniały doping.
Wszystkie wyniki na stronce: http://megatiming.pl/contest/22721359-a1cc-4592-ba64-bfaeb1357c0b

Zdjęcia wykonał Pan Grzegorz Drąg – bardzo dziękujemy!!!

Wszystkie fotki na FB – Marcin Wieloch


DODANO W DNIU 06.05.2016 O GODZINIE 20:10:53

ODWOŁANE ZAJĘCIA

W związku z udziałem trenerów w konferencji , zawodach oraz szkoleniach

ZAJĘCIA W DNIACH:
13 maja, 19 i 20 maja 2016 roku
ZOSTAJĄ ODWOŁANE

DODANO W DNIU 13.05.2016 O GODZINIE 12:55:42

I Zawody Pływackie Szkół i Klubów Partnerskich - USK Praga - UKS 5 plus 1 Opole - 12.05.2016 - OPOLE

W dniu 12 maja 2016 roku odbyły się pierwsze Zawody Pływackie Szkół i Klubów partnerskich.
W zawodach startowali nasi partnerzy z czeskiego klubu USK Praga, którzy przyjechali do Opola w ramach wymiany i podpisanej umowy partnerskiej z UKS 5 plus 1 Opole.
Rywalizacja na basenie toczyła się w 3 kategoriach wiekowych na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym.
Rozegrano również wyścigi sztafetowy 8 x 50 m stylem dowolnym w której nasza drużyna okazała się lepsza od zawodników z Pragi.

Szczegółowe wyniki i komunikat końcowy w zakładce Zawody – WYNIKI
(na stronie klubu: http://ellipsis.nazwa.pl/wielu/index.php ).
Fotki na FB - Marcin Wieloch (fot. Marcin Kowalski)

Wielkie podziękowania dla zawodników za wspaniałą sportową atmosferę oraz dla naszych trenerów i wolontariuszy za sprawne i fachowe przeprowadzenie zawodów.

DODANO W DNIU 04.05.2016 O GODZINIE 13:16:47

ZAWODY KLUBÓW PARTNERSKICH - USK PRAHA


W dniu 12 maja 2016 roku na pływalnia PSP nr 5 w Opolu odbędą się zawody pływackie
klubów partnerskich.

Komunikat zawodów z zakładce ZAWODY - KOMUNIKATY

Zgłoszenia do udziału proszę wysłać na maila
mwielu@wp.pl do dnia 09.05.2016 do godziny 19:00


UWAGA !!!!!
ZMIANA GODZIN
ROZGRZEWKA 13:00
13:40 - ZAWODY

DODANO W DNIU 04.05.2016 O GODZINIE 13:10:02

WLMO IV - grupa A - 07.05.2016 - KRAPKOWICE

Świetne występy naszych zawodników podczas 4 edycji Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny, która tym razem odbyła się na pływalni w Krapkowicach.
Nasi najmłodsi zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach indywidualnych
(50 m stylem klasycznym i 100 m stylem motylkowym) oraz wyścigu sztafetowym
8 x 50 m stylem zmiennym.
Szczególnie ciężką konkurencją okazało się 100 m stylem motylkowym jednak w tym stylu nasi zawodnicy okazali się dominatorami zajmując 1 i 2 miejsce w dwóch kategoriach wiekowych.

Medale zdobyli:
50 m stylem klasycznym:
- II msc - Szydło Amelia (10 lat), Piątek Karolina (11 lat),

100 m stylem motylkowym:
- I msc – Kandziora Dominik (10 lat), Zwarycz Adrian (12 lat),
- II msc – Dobosiewicz Nina (11 lat), Czernecki Paweł (10 lat), Orzechowski Krzysztof (12 lat).

8 x 50 m stylem zmiennym: II msc - 5:43.23 (Kandziora Dominik, Orzechowski Krzysztof, Stachowska Martyna, Dobosiewicz Nina, Szydło Amelia, Piątek Karolina, Zwarycz Adrian, Czernecki Paweł).

Bojowy chrzest dla zawodników startujących pierwszy raz na zawodach: Zosia B., Martynka O., Amelia S., Paulinka O., Sebastian K. – brawo, brawo, brawo – JESTEŚCIE WSPANIALI!!!

Jak zawsze świetna atmosfera w drużynie oraz gorący doping licznej grupy naszych rodziców przyczynił się do wspaniałych rekordów życiowych jakie uzyskali nasi najmłodsi zawodnicy.
Wielkie dzięki i gratulacje dla zawodników, rodziców i trenerów.

FOTKI na FB – Marcin Wieloch,

DODANO W DNIU 04.05.2016 O GODZINIE 09:36:54

KAUFLAND OPOLE - GŁÓWNYM SPONSOREM ZAWODÓW PŁYWACKICH

Bardzo dziękujemy sklepowi KAUFLAND Opole za finansowanie naszych zawodów pływackich.

Kolejne zawody pod patronatem KAUFLAND OPOLE:

- 12 maja 2016 roku - z udziałem gości z Czech.

- 01 czerwca 2016 roku - z okazji DNIA DZIECKA

Więcej informacji i komunikat w zakładce ZAWODY.

DODANO W DNIU 02.05.2016 O GODZINIE 08:19:00

PRZERWA MAJOWA

W DNIACH 02 i 03 MAJA 2016 ROKU
ZAJĘCIA ODWOŁANE

DODANO W DNIU 18.04.2016 O GODZINIE 09:10:39

WLMO - roczniki 2003 i 2000 - 22.04.2016 - KIETRZ

W dniu 22 kwietnia 2016 roku na pływalni w Kietrzu odbyła się kolejna edycja
Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny dla roczników 2003 i starszych.

Tym razem do rozegrania były 3 konkurencje indywidualne (50 m stylem klasycznym,
100 m stylem grzbietowym i 200 m stylem dowolnym)
oraz 1 sztafeta (4 x 50 m stylem zmiennym MIX).

Nasza reprezentacja zdobyła 5 srebrnych medali:
Izabella Jagieniak – II msc – 50 m stylem klasycznym – 0:40;50
Izabella Jagieniak – II msc – 100 m stylem grzbietowym – 1:19;86
Mateusz Szal – II msc – 100 m stylem grzbietowym – 1:02;68
Mateusz Szal – II msc – 200 m stylem dowolnym – 2:03;77
Sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym MIX – II msc – 2:06;80
W składzie: S. Angowski, M. Warzyc, M. Szal i A. Wrześniewska.

Gratulacje dla zawodników i trenerów.
Pełna galeria zdjęć na FB: https://web.facebook.com/profile.php?id=100010860962722

DODANO W DNIU 18.04.2016 O GODZINIE 14:06:59

AWARIA USUNIĘTA

Właśnie otrzymałem informację, że od dzisiaj możemy wznowić treningi klubowe.
Zajęcia odbywają się normalnie w określonych grupach i dniach.

DODANO W DNIU 15.04.2016 O GODZINIE 13:28:37

ODWOŁANE ZAJĘCIA

AWARIA BASENU
TRENINGI ODWOŁANE

optymalny termin otwarcia basenu 19.04.2016

PRZEPRASZAMY

DODANO W DNIU 05.04.2016 O GODZINIE 09:23:17

GRAND PRIX PUCHAR POLSKI w PŁYWANIU- 16-17.04.2016 - OPOLE

W tych prestiżowych zawodach wystartowało 712 zawodników z 107 klubów polski.
Nasz klub reprezentowało 4 zawodników: Agnieszka Wrześniewska, Szal Mateusz, Angowski Szymon i Warzyc Mateusz.
Rekordy życiowe oraz doskonałe straty w tak zacnym gronie najlepszych zawodników Kadry Polski tak krótko można podsumować starty naszej reprezentacji.

Najlepiej zaprezentował się Mateusz SZAL, który w roczniku 2000 zajął:
2 miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym (0:26;80)
i
3 miejsce na 50 m stylem dowolnym (0:25;21).

Wszystkie wyniki na stronie www.megatiming.pl

DODANO W DNIU 20.04.2016 O GODZINIE 12:09:38

IZABELLA JAGIENIAK W FINALE B

IZABELLA JAGIENIAK W FINALE B MISTRZOSTW POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Podczas dwudniowych zmagań pływackich, które odbywały się w dniach 09-10.04.2016
na 2 basenach w Raciborzu, nie zabrakło również naszych pływaków.

Szkołę Podstawową nr 5 reprezentowali: Izabella Jagieniak, Adam Cendlewski oraz Marco Czaja.
Najlepiej spisała się Iza, która na 100 m stylem motylkowym poprawiła własny rekord życiowy (1:18;25) i dostała się do finału B z 4 czasem.

W finale zabrakło doświadczenia i sił, Iza ostatecznie została sklasyfikowana na 16 miejscu. Jest to ogromny sukces bo były to zawody rangi mistrzostw Polski na które zjechało 233 zawodników
z 23 szkół całej Polski.

Publiczne Gimnazjum nr 1 reprezentowali: Mateusz Szal i Mateusz Warzyc.
Wspaniale wystartował Mateusz SZAL, który zdobył brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym (0:24;66 w eliminacjach oraz 0:24;77 w finale). Ponadto startował w finale B
na dystansie 100 m stylem dowolnym (0:54;99).
Pozostali zawodnicy poprawiali własne rekordy życiowe lecz na finały zabrakło doświadczenia, teraz zapowiadają ciężką pracę na treningach i odwet na kolejnych zawodach.

GRATULACJE dla zawodników i trenerów Pauliny Lenart i Marcina Wieloch